Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców / SZCZEPIENIE

SZCZEPIENIE

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Informujemy, że nastolatkowie z rocznika 2004 oraz 2005 mogą już rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku tutaj. Zachęcamy do tego rozwiązania! Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.

Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów

W jaki sposób szybko zapisać się na termin szczepienia? Są cztery możliwości:

• Można zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • Kontakt z wybranym punktem szczepień
  • Można wysłać SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

#SzczepimySię